Kierowała mając 1,5 promila

W sobotnią noc czosnowscy funkcjonariusze zatrzymali 32-latkę, która kierowała toyotą mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

23 kwietnia przed północą, policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie otrzymali informację, że drogą nr 575 od Kazunia w kierunku Leszna jedzie toyota, której kierująca porusza się tzw. „zygzakiem” i gwałtownie hamuje. Mundurowi natychmiast udali się w tamtym kierunku, ponieważ podejrzewali, że kobieta może być pijana. W Cybulicach Dużych zauważyli toyotę, którą zatrzymali do kontroli drogowej.

Mundurowi od samego początku interwencji przypuszczali, że siedząca za kierownicą 32- latka znajduje się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze wyczuli od niej silny zapach alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że obywatelka Ukrainy w wydychanym powietrzu ma 1,5 promila alkoholu.

Kobieta noc spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nowodworskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. 32- latka przyznała się do ich popełnienia. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.