Dzielnicowi odwiedzili uczniów w Łomnej

We wtorek (26.04) odbyło się spotkanie czosnowskich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w miejscowości Łomna. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Usłyszały także o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, podczas kontaktu z osoba obcą oraz przypomniały sobie nr alarmowy 112. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, a dzieci z zaciekawieniem słuchały cennych rad dzielnicowych.

26 kwietnia dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czosnowie spotkali się z uczniami klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Łomnie, na terenie gminy Czosnów. W trakcie godzinnej prelekcji funkcjonariusze przekazali najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w trakcie drogi do, i ze szkoły oraz spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Uczniowie przypomnieli sobie o poruszaniu się właściwą stroną drogi, prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych, a także korzystaniu z sygnalizacji świetlnej. Podczas zajęć mundurowi przekazali uczniom informacje o zachowaniu ostrożności podczas kontaktu z osobami obcymi oraz właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia. Dzieci bardzo dobrze znały nr alarmowy 112, wiedziały także w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

Najmłodsi z klas 0-3 byli niezwykle zaangażowani w udział w prelekcji, z dużym zaangażowaniem słuchali cennych rad, przekazanych im przez dzielnicowych.

asp. sztab. Joanna Wielocha


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.