Kierowali nietrzeźwi. Rekordzista miał 2,5 promila

W ostatnich dniach policjanci na terenie powiatu nowodworskiego zatrzymali 6 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Teraz muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego lekkomyślnego zachowania. Policjanci apelują do kierujących o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą. Prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W poprzedni weekend funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zostali zadysponowani do kolizji w rejonie Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Kierująca skodą, na ul. Thommee zderzyła się z jadącym z na przeciwka pojazdem. Okazało się, że 47- latka, która doprowadziła do zdarzenia drogowego była pijana. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kobiety, wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz mieszkanka zakroczymskiej gminy odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Tej samej nocy nasielscy mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Całe zdarzenie miało miejsce po północy, w Nasielsku na ul. Folwark. Kierowca volvo wydmuchał 1, 2 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy. O dalszym losie nieodpowiedzilnego 28- letniego nasielszczanina zdecyduje teraz pułtuski sąd.

We wtorek przed godz. 2 w nocy, w ręce pomiechowskich stróżów prawa wpadł kolejny amator jazdy na „podwójnym gazie”. 24- latek na ul. Piastowskiej kierował mając w wydychanym powietrzu 1 promil alkoholu.

W czwartek nasielscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. W Starych Pieścirogach 40- latek kierował oplem, mając w wydychanym powietrzu 0,9 promila alkoholu. Natomiast zatrzymany w Mogowie 33- letni obywatel Ukrainy w organizmie miał aż 2,5 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Następnego dnia mundurowi z Posterunku Policji w Pomiechówku podjęli w Błędowie kontrole drogową wobec 20- latka kierującego skodą. W trakcie czynności okazało się, że nowodworzanin znajduje się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują. Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy umiejętność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy!!!

Od 1 października 2023 r., zgodnie z art. 178a par. 1 kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem srodka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.