Złoty Krzyż Zasługi dla Antoniego Kręźlewicza – Wójta Gminy Czosnów

W dniach 27-28 listopada br. w Centrum Kongresowym w Jachrance k. Warszawy odbył się XX Kongres Gmin Wiejskich, który był poświęcony najważniejszym problemom samorządu terytorialnego, a w sposób szczególny dotykał wyzwań stojących przed gminami z obszarami wiejskimi. W wydarzeniu brały udział wszystkie zrzeszone gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z całej Polski.

W Kongresie uczestniczyli także przedstawiciele Gminy Czosnów – Wójt Gminy Czosnów Antoni Kręźlewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Kwaśniewska oraz Skarbnik Gminy Anna Piasecka.

W trakcie Kongresu obyły się liczne bloki tematyczne poświęcone ustrojowi samorządu, finansom jednostek samorządu terytorialnego, ocenie stanu polskiej wsi oraz gospodarce komunalnej. Integralnymi częściami Kongresu były także Forum Przewodniczących Rad i Radnych oraz VI Forum Skarbników Gmin Wiejskich.

Podczas wydarzenia miały miejsce obchody Jubileuszu 30-lecia Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, po jego reaktywacji w 1993 r. Gmina Czosnów otrzymała srebrny medal okolicznościowy.

Drugiego dnia Kongresu w trakcie uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył oznaczenia państwowe zasłużonym ośmiokadencyjnym wójtom i burmistrzom gmin członkowskich Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenie za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu, za działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz rozwoju obszarów wiejskich ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI otrzymał Antoni Kręźlewicz – wybitny samorządowiec, Wójt Gminy Czosnów.

Antoni Kręźlewicz od 27 maja 1990 r. nieprzerwanie piastuje stanowisko wójta. Doskonale zna historię polskiego Samorządu, aktywnie uczestniczył we wdrażaniu wielu reform. Podczas pracy w samorządzie zawsze wsłuchiwał się w problemy mieszkańców, a ich wdzięczność wyrażana była aż ośmiokrotnie podczas wyborów na stanowisko wójta. Trudna służba, w którą włożył serce, czas, zdrowie, została doceniona nie tylko przez Czosnowian, którzy powierzali swój los w jego ręce, ale również i Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Warto nadmienić, że to nie jedyne wyróżnienie jakie otrzymał Wójt Gminy Czosnów w przeciągu 33 lat piastowania stanowiska. Doceniona została również jego praca na rzecz Straży Pożarnych (Złoty Medal za zasługi dla Pożarnictwa), Policji (Brązowy Medal za zasługi dla Policji od Ministra Spraw Wewnętrznych), szkolnictwa (Medal Komisji Edukacji Narodowej od Ministra Edukacji), samorządności (Odznaka za zasługi dla samorządu terytorialnego od Ministra Administracji i Cyfryzacji), pozyskiwania funduszy zewnętrznych (Wyróżnienie Marszałka woj. Mazowieckiego), województwa (Medal PRO MASOVIA).

Zwieńczeniem licznych zasług p. Antoniego Kręźlewicza jest Złoty Krzyż Zasługi oraz statuetka Skrzydła Rozwoju Polskiej Samorządności, które trafiły na ręce Wójta w dniu 28 listopada 2023 r. podczas gali kończącej XX Kongres Gmin Wiejskich.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.