Zmienił tablice rejestracyjne i usiłował przywłaszczyć towar za 175 tysięcy złotych

Nowodworski sąd na wniosek tutejszej prokuratury zastosował 3-miesięczny areszt wobec 30-latka, który najpierw zmienił tablice rejestracyjne na pojeździe ciężarowym, którym się poruszał, a następnie usiłował przywłaszczyć powierzony mu towar o wartości 175 tysięcy złotych. Został zatrzymany przez nowodworską drogówkę. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kilka dni temu zostali wezwani na teren jednego z zakładów, znajdujących się w nowodworskiej strefie przemysłowej. Ze zgłoszenia pracowników wynikało, że kierowca tira próbuje nielegalnie wywieźć towar z firmy. Podczas wykonywanych na miejscu czynności mundurowi ustalili, że obywatel Litwy zmienił i posłużył się tablicami rejestracyjnymi nieprzypisanymi do pojazdu, którym się poruszał. Policjanci ujawnili właściwe tablice, które 30-latek ukrył pod dywanikiem w podłodze mana.

Kiedy pracownicy załadowali na tira chemię gospodarczą o wartości ponad 175 tysięcy złotych, kierowca oczekiwał tylko na wyjazd. Wtedy jeden z pracowników firmy poinformował o wszystkim policję. Na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze nowodworskiej drogówki, którzy zatrzymali nieuczciwego 30- latka.

Mężczyzna usiłujący dokonać przywłaszczenia powierzonego mu towaru o wartości 175 tysięcy złotych oraz posługujący się nieprzypisanymi do pojazdu tablicami rejestracyjnymi trafił do policyjnego aresztu.

Praca nowodworskich funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego pozwoliła na zebranie materiału dowodowego w tej sprawie. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy również, że kradzież tablic rejestracyjnych oraz ich nieuprawnione używanie jest przestępstwem.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.