Kierowca Forda miał 1,6 promila

Do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy grozi 41-latkowi, którego w czwartek zatrzymali policjanci z nasielskiego komisariatu. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Nasielsk w wydychanym powietrzu miał 1,6 promila alkoholu. Policja apeluje o wyobraźnię i rozsądek za kierownicą.

7 października po godz. 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku patrolowali rejon gminy. W miejscowości Studzianki zauważyli forda. Kierujący nim mężczyzna jechał tzw. „zygzakiem”. Policjanci podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej. Po podjęciu interwencji ich przypuszczenia się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 1,6 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi gminy Nasielsk prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.