Sołectwo Studzianki nagrodzone w konkursie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Sołectwo Studzianki znalazło się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Konkurs ten organizuje Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i jest on adresowany do sołectw działających w województwie mazowieckim, które wykazują się aktywnością i pomysłowością w codziennej działalności.

Sołectwo Studzianki w tegorocznej edycji konkursu zajęło IV miejsce i otrzymało nagrodę w kwocie 5.000 zł. Warto dodać, iż Sołectwo Studzianki jako jedyne z terenu powiatu nowodworskiego znalazło się w finałowej grupie, w której przyznano 4 wyróżnienia oraz 6 miejsc.

Podsumowanie konkursu miało miejsce w minioną niedzielę 4 września podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego, które odbyły się w miejscowości Lelis (pow. ostrołęcki). Na tym wojewódzkim święcie plonów Sołtysa Sołectwa Studzianki reprezentował Pan Łukasz Malinowski, wraz z którym w imieniu Gminy Nasielsk obecny był również Sekretarz Nasielska Pan Marek Maluchnik. Symboliczny czek, pamiątkową statuetkę oraz upominki rzeczowe przekazali naszym reprezentantom: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Pani Janina Ewa Orzełowska, Starosta Ostrołęcki – Pan Stanisław Kubeł oraz Wójt Gminy Lelis – Pan Stefan Prusik.

Miłym akcentem Dożynek było również wyróżnienie z nagrodą w kwocie 1.000 zł dla Powiatu Nowodworskiego w Mazowieckim Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Nagrodę tę odebrali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Kazuniu Polskim wraz z Wicestarostą Nowodworskim – Panem Pawłem Calakiem.


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.