Przewrócił się na skuterze mając 2,8 promila

Nasielscy policjanci udali się kilka dni temu do Studzianek, gdzie według zgłoszenia na jezdnię przewrócił się motorowerzysta. Na miejscu mundurowi zastali kompletnie pijanego 35- latka. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 2,8 promila alkoholu. Na szczęście nic mu się nie stało. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

23 czerwca 2022 r. o godz. 14:30 policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Studziankach. Ze wstępnych informacji wynikało, że kierujący motorowerem mężczyzna przewrócił się na jezdnię i został przygnieciony przez jednoślad. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam okazało się, że 35- latkowi na szczęście nic się nie stało. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego nie stwierdził potrzeby hospitalizacji.

Funkcjonariusze już na początku interwencji wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Motorowerzysta ledwo trzymał się na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,8 promila alkoholu. 35- latek poniesie teraz konsekwencje swojego lekkomyślnego zachowania.

Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Policjanci po raz kolejny apelują do kierujących o odpowiedzialność i rozsądek na drodze oraz niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.