Kobieta pokieruje jednostką OSP w Nasielsku

W sobotę (3.02) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku odbyło się zebranie walne za 2023 rok, połączone z wyborem nowych władz stowarzyszenia. Podczas zebrania podsumowano działalność jednostki za rok 2023, przedstawiono sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, a także głosowano za przyjęciem w/w sprawozdań.

Członkowie zebrania wybrali nowy zarząd jednostki. Prezesem została druhna Karolina Malinowska a Michał Klimczewski został naczelnikiem. Na stanowisko skarbnika wybrano Marka Rzeczkowskiego, sekretarzem zaś został Przemysław Malinowski. Gospodarzem nasielskiej jednostki został Marek Więckowski. Komisję rewizyjną tworzą przewodniczący Arkadiusz Kalewski, Marcin Grzybikowski i Piotr Strzelczak.

Na czele nasielskiej jednostki poraz pierwszy w 120-letniej historii OSP stanęła kobieta. Druhowie wybrali ją jednogłośnie. Zarząd podziękował Mirosławowi Klimczewskiemu, który przez wiele lat pełnił funkcję prezesa zarządu nasielskiej OSP. Nowy zarząd przedstawił plany dotyczące działalności oraz rozwoju jednostki na rok 2024.

Jendostka OSP w Nasielsku wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Usytuowanie miasta 25 km od Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, powoduje, że to właśnie druhowie z OSP, są pierwsi na miejscu zdarzenia i niosą pomoc potrzebującym zarówno przy pożarach jak i miejscowych zagrożeniach. Strażaków można spotkać również podczas miejskich i kościelnych uroczystości.

foto: OSP Nasielsk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.