Kolejne spotkania z mieszkańcami

W minionym tygodniu na terenie gm. Czosnów odbyły się kolejne spotkania policjantów z mieszkańcami, które dotyczyły oszustw na tzw. wnuczka. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili społeczność Kazunia Nowego i Cybulic Małych. Mundurowi przestrzegali starsze osoby przed przestępczą działalnością oszustów.

Działają głównie w dużych miastach i oszukują starsze osoby. Wprowadzają pokrzywdzonych w błąd, przekonując, że są członkami ich najbliższej rodziny w nagłej potrzebie finansowej. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia. Tak w skrócie można opisać oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. „krewnego” lub „wnuczka”, a nawet „policjanta”.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność. W przypadku nagłej pożyczki, zawsze należy:

1. Poprosić o osobisty kontakt osoby podającej się za naszego krewnego,
2. Nieuleganiu presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel,
3. Skontaktowaniu się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania „tragicznej” informacji, która miała być powodem pożyczki.

Te proste czynności powinny nas uchronić przed oszustami działającymi taką metodą.

W minionym tygodniu odbyły się dwa spotkania policjantów z mieszkańcami wiosek położonych na terenie gm. Czosnów. Starsze i samotne osoby dowiedziały się czym charakteryzują się przestępstwa metodą „na wnuczka” oraz w jaki sposób uchronić się przed oszustami podszywającymi się pod najbliższych członków rodziny.

Na koniec wszyscy uczestnicy prelekcji otrzymali ulotki informujące o tym, jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.