Kolejne spotkanie w sprawie budowy strażanicy dla OSP RW

Kilka dni temu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedził przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. W spotkaniu udział wziął również przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Komunalnej Rady Miejskiej.

Strażacy czekają na spełnienie wyborczych obietnic. Po wizycie przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Komunalnej Andrzeja Świdra, z zapewnieniem wsparcia i działań na rzecz budowy strażnicy, strażaków z Modlina Twierdzy odwiedził Marcin Ozdarski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Mam nadzieję, powiem więcej- jestem przekonany, że jeszcze w tym roku wykonamy jako samorząd miejski pierwszy krok ku budowie porządnego zaplecza dla OSP – RW. W pierwszej kolejności podejmiemy decyzję o konkretnej lokalizacji strażnicy, w drugiej – zabezpieczymy środki w budżecie na przygotowanie projektu technicznego – mówi naszej redakcji Marcin Ozdarski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Na dniach odbędzie się spotkanie z właścicielem działki na której strażacy widzą możliwość budowy swojej siedziby. Dla tak specyficznej działalności, wskazane jest aby ich siedziba znajdowała się nad brzegiem rzeki Narwi a działka musi być przejęta przez miasto. Jeśli uda się zamienić działki z prywatnym właścicielem, to można będzie przystąpić do opracowania projektu budowy i pozyskiwać środki zewnętrzne na realizacje inwestycji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.