Kolejni zatrzymani na trasie S8

W piątek (11 listopada) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej na trasie S8 zatrzymali pięciu cudzoziemców, obywatela Gruzji i czterech podających się za obywateli Iranu. Irańczycy podejrzewani są o nielegalne przekroczenie granicy państwowe. Gruzina podejrzewa się o organizowanie innym cudzoziemcom przekroczenia granicy RP wbrew przepisom.

Do zdarzenia doszło na terenie woj. mazowieckiego na trasie S8, którą cudzoziemcy poruszali się w kierunku zachodniej granicy RP. Podczas podjętej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontroli legalności pobytu wobec cudzoziemców, okazało się, że wszyscy poza kierowcą nie posiadają dokumentów tożsamości. W pojeździe zaś ujawniono 5 gruzińskich unieważnionych paszportów należących do innych osób. Kierowca nie potrafił powiedzieć jak znalazły się w samochodzie.

Po zatrzymaniu wszyscy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w celu kontynuacji czynności w sprawie. Wobec osób, podających się za obywateli Iranu wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zostały im przedstawione zarzuty o czyn z art. 264 § 2 kk. tj. nielegalnego przekroczenia granicy państwowej podstępem.

Z kolei obywatel Gruzji decyzją Sądu Rejonowego w Wyszkowie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął z urzędu postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu wszystkich pięciu cudzoziemców. Wobec podających się za obywateli Iranu wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim o umieszczenie ich w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy.

Czynności w sprawie trwają.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.