W środowe popołudnie (25.05) na terenie powiatu nowodworskiego, doszło do czterech poważnych kolizji spowodowanych nie dostosowaniem prędkości do warunków panujących na jezdni oraz opadami deszczu. We wszystkich przypadkach interweniowały służby ratunkowe a na sprawców kolizji, policjanci z nowodworskiej drogówki nałożyli mandaty karne.

Jak informuje mł. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim – do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 15:48 na krajowej siódemce na wysokości Trębek Nowych w gminie Zakroczym. 49-letni obywatel Ukrainy kierując autobusem marki Setra, jadąc prawym pasem w kierunku Warszawy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze spowodowanych opadami deszczu i uderzył w tył Fiata Ducato, za kierownicą którego siedział 37 letni mieszkaniec Warszawy, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić pieszą. W czasie zdarzenia, sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych nie działała.

Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia a na sprawcę nałożyli mandat karny. W trakcie obsługiwania zdarzenia, do służb ratunkowych wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu na DK85 w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie na ulicy Thommee doszło do zderzenia samochodu BMW i Volkswagena. – 32 letni kierujący samochodem BMW mieszkaniec gminy Zakroczym, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne a po odbiciu się uderzył w jadący z naprzeciwka samochód marki Volkswagen, za kierownicą którego siedział 56 letni mieszkaniec gminy Wieliszew – informuje mł. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska

O godzinie 18:43 na ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, 24-letni obcokrajowiec jadąc Toyotą, również nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia z Oplem. W tym przypadku policjanci również zakończyli obsługę zdarzenia, nakładając mandat karny na sprawcę.

Do ostatniego zdarzenia tego wieczoru doszło o godzinie 19:24 na moście na rzece Narew w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierujący Volkswagenem Golfem 45-letni mieszkaniec gminy Jabłonna, najechał na tył Citroena za kierownicą którego siedział 49-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. W wyniku zdarzenia Citroen uderzył w poprzedzającego go Nissana za kierownicą, którego siedziała 62-letnia mieszkanka gminy Jabłonna. Policjanci po sprawdzeniu trzeźwości również nałożyli mandat na sprawcę zdarzenia.

Już w czwartek o godzinie 2:20 na S7 w Dębinie gm. Czosnów, 24-letni kierujący Jaguarem w skutek nie dostosowania prędkości do warunków na drodze zjechał z pasa ruchu i uderzył w bariery energochłonne. Po sprawdzeniu trzeźwości, kierowca otrzymał mandat karny za spowodowanie kolizji drogowej.

Zobacz również