Koncert Wałów Jagiellońskich + „Rozważania nad niedopitą szklanką”

Grzegorza Bukały w towarzystwie „Wałów Jagiellońskich + „Rozważania nad niedopitą szklanką” to autorski recital, a nie jakaś tam suto zakrapiana bibka. Aby więc zachęcić Szanowną Frekwencję do udziału w tej melo-medytacji, kilka słów komentarza warto zamieścić.

Po pierwsze primo – Grzegorz Bukała (zwany też żywą skamieliną polskiej piosenki), to lider i współzałożyciel „kultowej” kapeli „ORS Wały Jagiellońskie”, która od 1975 do 1989 roku skutecznie tumaniła i śmieszyła ludzkość na estradach świata i okolic (ponad 2000 koncertów, trzy long-pleje sprzedane w łącznym nakładzie ponad miliona sztuk, liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach, i hiciory na przebojowych listach).

Po drugie primo – „Wały Jagiellońskie +”, to szósta mutacja zespołu (przez który, w jego trzynastoletniej historii przewinęło się ponad 50. muzyków i innych zacnych postaci, takich jak – Wojtek Belon, Andrzej Poniedzielski, Jurek Filar, Marcin Daniec…,), który towarzyszy Grzegorzowi Bukale od pięciu już lat.

A po trzecie i najważniejsze primo – „Rozważania nad niedopitą szklanką”, to zarówno tytuł tego koncertu, jak i tytułowej piosenki z realizowanej właśnie w gdyńskim studio „Maro Records” kolejnej autorskiej płyty G.B.
W repertuarze tego koncertu, oprócz kilku największych hiciorów „W.J.” z przed prawie pół wieku („Wars wita”, „Ciebie brak”, „Twój pierwszy elementarz”…) i piosenek z nominowanej do „Fryderyków” pierwszej autorskiej płyty G.B. – „Pocztówki z Macondo”, znajdą się więc i te najnowsze, szykowane do ich emisji w eter.

10 grudnia 2022 r., godz. 17:00
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
Nowy Dwór Mazowiecki

Karty wstępu w cenie 30 zł do nabycia w kasie NOK i na biletyna.pl Link: https://bilety.io/oAeWI
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.