Wsiadła za kierownicę mając 2 promile

Do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grozi 49- latce, która w piątek pijana wsiadła za kierownicę. Została ujęta przez innego uczestnika ruchu drogowego i przekazana funkcjonariuszom czosnowskiej policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

4 listopada 2022 r. przed godz. 19:00, do dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęła informacja o kobiecie kierującej nissanem. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pijana 49- latka najpierw wtargnęła na jedną z posesji w Kazuniu Bielanach, a następnie wsiadła za kierownicę nissana i odjechała w kierunku Starych Grochali. We wskazany rejon natychamiast udali się policjaci z czosnowskiego komisariatu. Z uwagi na wieczorową porę, mgłę oraz obszary leśne mundurowi mieli utrudnione zadanie.

Oficer dyżurny czały czas utrzymywał kontakt telefoniczny ze zgłaszającym, który jechał za nissanem. Słowa uznania należą się mężczyźnie, któremu na skrzyżowaniu ul. Długiej i Leśnej w Kazuniu Bielanach udało się zatrzymać micrę.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie, którzy przybyli na miejsce, od razu wyczuli od siedzącej za kierownicą kobiety silną woń alkoholu. Mieszkanka gminy Czosnów została przez nich zbadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że w organizmie ma blisko 2 promile.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W przypadku zauważenia pijanego kierowcy trzeba jak najszybciej powiadomić Policję. Eliminując takie zagrożenia, wpólnie dbamy o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z art. 243 kpk. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku, a ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.