W niedzielę (28.02) chwilę po godzinie 6 rano na DK7 w Kroczewie gm. Załuski doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z powiatów płońskiego i nowodworskiego oraz zespoły Ratownictwa Medycznego. Do akcji włączono śmigłowiec Ratownik12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na pasie w kierunku Gdańska. Strażacy do osób w jednym z pojazdów, musieli wykonać dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Łącznie poszkodowane zostały 4 osoby, które zostały przetransportowane do szpitali.

Jadący w kierunku Gdańska, wraz z 5 pasażerami, busem marki Mercedes Sprinter 42-letni obywatel Ukrainy nie zatrzymał prowadzonego pojazdu na czerwonym świetle. Bus uderzył w tył oczekującego na zmianę światła volkswagena, którym kierował 42-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, a to auto w stojącego przed nim hyundaia, kierowanego przez 53-latka z gm. Sochocin. W obu osobówkach podróżowały po dwie osoby. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznało dwóch pasażerów busa (ob. Ukrainy), a także kierowca i pasażerka volkswagena. Wszyscy przetransportowani zostali do szpitali. – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Płońsku

Zobacz również