Kroczewo: Spłonęło poddasze domu wielorodzinnego

W sobotę (3.10) chwilę po godzinie 20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Płońsku, wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Kroczewo gm. Załuski. Na miejsce wysłano zastępy z JRG Płońsk oraz JRG Nowy Dwór Mazowiecki i okoliczne jednostki OSP.

Pożarem objęte było poddasze domu wielorodzinnego murowanego w którym mieszkało 7 rodzin. Przed przybyciem podmiotów gaśniczych, 15-tu mieszkańców samych się ewakuowało na zewnątrz. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, celem odcięcia dopływu energii elektryczne do budynku.

Do środka wprowadzono roty ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z liniami wodnymi. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji oraz zaangażowanej dużej ilości sił i środków w początkowej fazie pożaru, szybko udało się zapanować nad ogniem.

Na miejsce pożaru przyjechali przedstawiciele Urzędu Gminy w Załuskach. Pogorzelcy najbliższą noc spędzą w pobliskiej szkole, a gmina już uruchomiła pomoc dla pozostawionych bez dachu nad głową rodzin. Na miejscu podczas akcji obecna była karetka pogotowia ratunkowego. Lekarz zbadał czy nikomu z pogorzelców nic nie dolega.

Udział w akcji: 
531M22 – JRG Nowy Dwór Maz
531M25 – JRG Nowy Dwór Maz
539M50 – OSP Zakroczym
537M53 – OSP Trębki Nowe
537M55 – OSP Wojszczyce
571M22 – JRG Płońsk
571M25 – JRG Płońsk
577M98 – OSP Kroczewo
577M97 – OSP Szczytno
579M95 – OSP Nowe Wrońska
579M64 – OSP Naruszewo
02-81 – Zespół Ratownictwa Medycznego Nowy Dwór Maz
Pogotowie Energetyczne
KPP Płońsk

One thought on “Kroczewo: Spłonęło poddasze domu wielorodzinnego

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.