Kronika Kryminalna 05-11.02.2018

Przedstawiamy kolejną kronikę kryminalną nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji przygotowaną przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Thommee– kradzież z naczepy

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w okresie od 2 do 5 lutego, z zaparkowanej naczepy, dokonał/li kradzieży m.in. skrzynki narzędziowej i oleju silnikowego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 900 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Wojska Polskiego– kradzież portfela
Według ustaleń policjantów, 9 lutego nn sprawca/y prawdopodobnie w autobusie linii Legionowo-Nowy Dwór Maz., dokonał/li kradzieży portfela z torebki damskiej z zawartością gotówki i dokumentów. Pokrzywdzona oszacowała straty na ok. 150 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

NASIELSK
ul. Warszawska

W nocy z 6/7 lutego, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli kierowcę Opel Astra. Po przebadaniu 61-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Krupki
10 lutego przed 20.00, policjanci drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że 50-letni kierujący fordem modeno doprowadził do kolizji z kierowcą hondy akord. Następnie 50-latek odjechał z miejsca zdarzenia. W toku podjętych czynności mundurowi na ul. Chrobrego zatrzymali mężczyznę. Po przebadaniu kierowca miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, spowodowanie kolizji i straci prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

„BEZPIECZNY SENIOR” W NASIELSKU
5 lutego policjanci przeprowadzili wykład dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku z Nasielska. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu i Nowego Dworu, przekazali seniorom kilka dobrych rad związanych głównie z następującymi tematami: oszustwa na tzw. „wnuczka, funkcjonariusza Policji, CBŚP”; korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa; inne zagrożenia, z którymi osoby starsze mogą spotkać się w życiu codziennym.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/76654,quotBezpieczny-seniorquot-w-Nasielsku.html

„ZOSTAŃ POLICJANTEM” – SPOTKANIA Z MATURZYSTAMI
Za nami kolejne spotkania z maturzystami, zachęcające młodzież do wstąpienia w szeregi Policji. Tym razem nasi policjanci gościli w komendzie uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. W spotkaniach uczestniczyło 39 maturzystów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/76735,quotZostan-Policjantemquot-spotkania-z-maturzystami.html

WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. KIEROWCO UWAŻAJ NA DRODZE!
9 lutego na drodze powiatowej w Pianowie Daczki gm. Nasielsk, przed 19.00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 26-letni kierujący seatem wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Niestety młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a 40-letni pasażer trafił z obrażeniami do szpitala. Policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność na drogach. więcej tutaj

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.