Kronika Kryminalna 1-7 października

Przedstawiamy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 1 do 7 października, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Przejazd – kradzież listwy samochodowej

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 30 września na 1 października, dokonał/li kradzieży listwy maskującej z pojazdu. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 700 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

POMIECHÓWEK
ul. Szkolna– nietrzeźwy kierujący

1 października po 10.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 46-letniego motorowerzystę. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Kupiecka – wypadek drogowy
7 października po 15.00, na ul. Kupieckiej doszło do zderzenia samochodu i motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni kierujący jednośladem, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył Seat Ibiza, którym kierował 61-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia motocyklista trafił do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

ZAKROCZYM
Błogosławie– nietrzeźwy kierujący

2 października przed 19.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 62-letniego kierującego VW Passat. Mężczyzna po przebadaniu miał prawie 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Płońska– nietrzeźwy kierujący
5 października przed 22.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 36-letniego kierującego Opel zafira. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. BWTZ – wypadek drogowy
7 października po 13.00, na ul. Byłych Więźniów Twierdzy Zakroczymskiej (droga nr 62) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 71-letnia kierująca Ford Fiesta, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa 41-letniemu kierowcy VW Polo. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili: kierująca fordem i jej 66-letnia pasażerka oraz 33-letnia pasażerka VW oraz jej 8-letnia córka. Kierowca Polo był trzeźwi, a kierującej Fiestą została pobrana krew do badań. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

NASIELSK
ul. POW – wypadek drogowy

4 października po 17.00, na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej doszło do zderzenia samochodu i rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierujący BMW uderzył w 15-letniego rowerzystę, który miał przejeżdżać przez przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia 15-latek trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

OGÓLNOPOLSKI POLICYJNY „DZIEŃ ODBLASKÓW” NA TERENIE POWIATU
Nowodworscy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, prowadzili działania pod taką nazwą. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie takie działania organizowane są każdego roku. Funkcjonariusze ruchu drogowego przekazywali odblaski w trakcie patrolu i kontroli drogowych.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81849,Ogolnopolski-policyjny-Dzien-Odblaskow-na-terenie-powiatu.html

POLICJANT NA MEDAL!
Na koncie ma już 9 medali. 7 złotych, srebrny i brązowy. Takimi osiągnięciami może pochwalić się policjant nowodworskiej drogówki. St. sierż. Krzysztof Grzemiński wyczynowo trenuje sporty siłowe, głównie tzw. martwy ciąg i wyciskanie sztangi w pozycji leżącej. Przygodę z tą dyscypliną sportu rozpoczął w 2000 roku. Jest jednym z najsilniejszych mundurowych w kraju.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81844,Policjant-na-medal.html

ZMIANA DZIELNICOWEGO W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
Nowodworska policja informuje, że aktualnie obowiązki dzielnicowego w rejonie ulic: Gen. Józefa Bema, Boduena, Brzozowa, Chałubińskiego, Chłodnia, Chopina, Chrzanowskiego, Czarneckiego, Dandelsa, Davouta, Dąbrowskiego, Dobrowolskiej, Dworcowa, Forteczna, Al. Jana Pawła II, Kadetów, Kolbego, Kolejowa, Kołłątaja, Konopnickiej, Kopernika, Kossaka, Kościelna, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Ledóchowskiego, Lipowa, 29 Listopada, 3 Maja, Malewicza, Malinowa, Matejki, Mickiewicza, Mieszka I, Moniuszki, Naftowa, Na Skarpie, Niegolewskiego, Obrońców Modlina, Obwodowa, Ogrodowa, Orzeszkowej, Piekarska, Polna, Poniatowskiego, Prądzyńskiego, Prusa, Przeskok, I Pułku Myśliwskiego Warszawa, Reymonta, Al. Róż, Samorządowa, Słoneczna, Sporna, Staszica, Sułkowskiego, Szkolna, Szpitalna, Środkowa, Thomme, Topolowa, Współczesna, Zajączka, Źródlana, Żołnierzy Września, 1831r, 1863r., 1918r., pełni st. sierż. Katarzyna Zalewska. Poniżej podajemy dane teleadresowe do wymienionej wyżej policjantki.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81856,Zmiana-dzielnicowego-w-Nowym-Dworze-Mazowieckim.html

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W NOWODWORSKIEJ „PIĄTCE”
Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza dzieci na terenie powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów SP nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81894,Bezpieczna-droga-do-szkoly-w-nowodworskiej-quotPiatcequot.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.