Kronika Kryminalna 16-22.07

Prezentujemy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 16 do 22 lipca. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Sikorskiego – włamanie do mieszkania

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 16 lipca w godzinach popołudniowych, dokonał/li kradzieży z włamaniem do mieszkania, skąd zabrali gotówkę oraz aparat fotograficzny. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ZAKROCZYM
Pieczoługi – nietrzeźwy kierujący

19 lipca po 18.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego osobowym Fiatem Seicento. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

OSZUŚCI PODAJĄ SIĘ ZA WOLONTARIUSZY I NIELEGALNIE ZBIERAJĄ PIENIĄDZE.
POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci w całym kraju apelują o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.
więcej – http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/161483,Oszusci-podaja-sie-za-wolontariuszy-i-nielegalnie-zbieraja-pieniadze-Policja-ape.html

WAKACYJNE KONTROLE AUTOKARÓW

Rozpoczęły się wakacje. Wraz z początkiem letniej przerwy od szkoły, rozpoczną się wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego tel. 22 60-44-237, z dyżurnym komendy tel. 22 775-22-01 do 04 lub poprzez e-mail: [email protected].
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79752,Wakacyjne-kontrole-autokarow.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.