Pomiechówek: Osobówką wymusił pierwszeństwo na motocykliście

Sezon motocyklowy w pełni. Niestety w poniedziałek (23.07) w Pomiechówku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednośladu. 48-letni motocyklista trafił do szpitala. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

Nowodworscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, w którym uczestniczył motocyklista. W poniedziałek (23.07) po 19.00, na ul. Nasielskiej w Pomiechówku, doszło do zderzenia jednośladu i osobowego nissana. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 61-letni kierowca samochodu prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo 48-letniemu motocykliście. Mężczyzna trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Nie oznacza to jednak, że we wszystkich zdarzeniach winni są kierowcy jednośladów. Prawie połowa wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.