Kronika Kryminalna 21-27 maja

Prezentujemy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres 21-27 maja. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Przemysłowa– kradzież z włamaniem do wiaty

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 18 do 23 maja dokonał/li kradzieży z włamaniem do wiaty, skąd zabrał/li metalowe elementy ogrodzenia. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 5 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Wojska Polskiego– kradzież kół samochodowych
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 24/25 maja dokonał/li kradzieży dwóch kół z mercedesa 124, który znajdował się na parkingu niestrzeżonym. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 800 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Paderewskiego – nietrzeźwy kierujący
26 maja po 22.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego Fordem Transitem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
ul. Modlińska – nietrzeźwy kierujący

27 maja po 7.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 48-letniego kierującego osobowym Peugeotem. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Wilków Polski – nietrzeźwy kierujący

21 maja po 9.00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego Seatem Toledo, który jechał w terenie zabudowanym 104 km/h. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

OSZUŚCI „NA POLICJANTA” WCIĄŻ DZIAŁAJĄ. OSTRZEŻ INNE OSOBY!
Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Niestety w ostatnim czasie ofiarą oszustów padła 70-letnia nowodworzanka.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79100,Oszusci-na-policjanta-wciaz-dzialaja-Ostrzez-inne-osoby.html

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS JAZDY W DESZCZU
Opady deszczu, śliskie jezdnie i nieostrożność kierujących często są powodem niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Nowodworscy policjanci apelują o rozwagę i uwzględnianie warunków pogodowych podczas każdej podróży.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79135,Zachowaj-ostroznosc-podczas-jazdy-w-deszczu.html

SPOTKANIA Z UCZNIAMI W ZAKROCZYMIU
Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza dzieci na terenie powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów podstawówki w Zakroczymiu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79194,Spotkania-z-uczniami-w-Zakroczymiu.html

ZAPRASZAMY NA DEBATĘ DO ZAKROCZYMIA
4 czerwca br. w poniedziałek o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zakroczymiu rozpocznie się debata społeczna. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski zaprasza mieszkańców gm. Zakroczym do czynnego udziału w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa publicznego.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79196,Zapraszamy-na-debate-do-Zakroczymia.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.