Zakroczym: Gmina dofinansowała remont szpitalnego oddziału

Gmina Zakroczym dofinansowała kwotą 50 tysięcy remont oddziału ginekologiczno – położniczego w Nowodworskim Centrum Medycznym. Dzięki dotacji uda się dokończyć trwający remont. Wcześniej Gmina wraz z NCM uruchomiła punkt lekarski w Janowie.

W podpisaniu umowy o dofinansowanie remontu udział wzięli, dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacek Kacperski wraz z Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa Jerzym Szubskim oraz Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Serwatką.

Wszyscy wiemy w jakim stanie jest szpital. Wymaga gruntownych zmian. Te zmiany od jakiegoś czasu, dzięki inicjatywie dyrekcji, już zauważamy. Rok temu wsparliśmy szpital i w tym roku również to czynimy. Osobiście uważam, że kapitalny remont oddziału ginekologiczno – położniczego to strzał w dziesiątkę. Już dochodzą do nas pierwsze sygnały młodych matek z Zakroczymia, które rodziły niedawno w szpitalu. Są oczywiście pozytywne. Wiem, że niedługo rozpocznie się remont SOR-u. Będziemy co roku w miarę możliwości wspierali szpital. Podkreślam, że przy pomocy samorządów szpital na pewno osiągnie więcej. Nie widzę zatem innej możliwości. Wspierając szpital, dbamy o naszych mieszkańców. – mówi Artur Ciecierski Burmistrz Zakroczymia.

Chciałbym bardzo podziękować gminie Zakroczym, która jako pierwsza w 2018 r. podpisała umowę na dofinansowanie modernizacji oraz doposażenia Oddziału Ginekologiczno- Położniczego w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim. Cieszę się, że w tym roku udało się wygospodarować na ten cel wyższą niż w 2017 r. kwotę, bo aż 50 tys. zł. Dzięki pomocy gminy Zakroczym oraz kilku innych samorządów z powiatu nowodworskiego, uda się skończyć remont Oddziału Ginekologiczno- Położniczego do końca 2018 roku. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że jest to kolejny przykład dobrej współpracy z Burmistrzem Zakroczymia Arturem Ciecierskim. Do tej pory, wspólnie udało się uruchomić Punkt Lekarski w Janowie, a w zeszłym roku odnowić Ośrodek Zdrowia w ZakroczymiuJacek Kacperski Dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.