Kronika Kryminalna 23 listopada – 2 grudnia

Prezentujemy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 23 listopada do 2 grudnia. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Zacisze – kradzież samochodu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 28/29 listopada dokonał/li kradzieży auta marki Lexus, kolor biały, rok. prod. 2006. Pokrzywdzony oszacował starty na ok. 45 000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
ul. Koźmińskiego – kradzież z włamaniem do naczepy

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 29/30 listopada dokonał/li kradzieży z włamaniem do naczepy, skąd zabrał/li 3 kartony czekolady. Pokrzywdzony oszacował starty na ok. 170 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

DK 62, 186 km – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 26 listopada przed 15.00. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 36-letni kierujący ciężarowym Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu Fordowi, którym kierował 52-latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca forda trafił do szpitala.

CZOSNÓW
ul. Kazuń Polski– nietrzeźwy kierujący

26 listopada po 11.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę skutera. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Po zmroku bardzo ważnym zadaniem przednich świateł pojazdów jest oświetlanie drogi oraz wszelkich przeszkód.
więcej – http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/166631,Twoje-swiatla-Twoje-bezpieczenstwo.html

ZADZWOŃ, GDY KOMUŚ ZAGRAŻA WYCHŁODZENIE
Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować komuś życie. Listę placówek pomocowych można sprawdzić dzwoniąc pod numer całodobowej bezpłatnej infolinii 987, działającej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.
więcej – http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/48126,Zadzwon-gdy-komus-zagraza-wychlodzenie.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.