Nowy Dwór Maz: Strażak ranny podczas akcji

W niedzielę (2.12) o godzinie 22:12 na ul. Paderewskiego doszło do kolizji samochodów osobowych. Na miejsce skierowano dwa zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i wtedy doszło do kolejnej kolizji.

Kolizja dwóch pojazdów była skutkiem padającego zamarzającego deszczu. Strażacy zaraz po dojechaniu na miejsce zdarzenia, przystąpili do udzielania pomocy i zabezpieczeniu miejsca akcji. W tym samym czasie jeden z pojazdów nie wyhamował i wpadając w poślizg, odbił w bok uderzając i odbijając się od barierki wprost na jednego ze strażaków.

Funkcjonariusz doznał niewielkiego otarcia naskórka. Nie było potrzeby zwalniać go ze służby do domu – powiedział naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierujący Toyotą mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego nie wyhamował i najechał na nogę strażakowi. Na szczęście lekarz z wezwanej na miejsce karetki nie stwierdził obrażeń. Kierowca był trzeźwy i ukarany został mandatem karnym – mówi podkom. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Uczestnicy obu kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci sprawców ukarali mandatami karnymi.

Zdjęcie poglądowe

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.