Kronika Kryminalna 4-10 marca

Zapraszany do najnowszej Kroniki Kryminalnej za okres od 4 do 10 marca, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

CZOSNÓW
Pieńków – droga nr 7 – nietrzeźwy kierujący

6 marca po 6.00, policjanci WRD zostali wezwani do kolizji drogowej. Według ustaleń mundurowych 33-letni kierujący osobowym Renault podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z Jeepem. Niestety kierowca po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. 33-latek odpowie teraz za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Trębki Nowe – nietrzeźwy kierujący

4 marca przed 14.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 37-letniego kierującego osobowym Seatem. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Gałachy – nietrzeźwy kierujący
7 marca przed 19.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 51-letniego kierującego osobowym Oplem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Szczypiorno – nietrzeźwy kierujący

7 marca przed 19.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 37-letniego kierującego osobowym Suzuki. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i nie stosowanie się do decyzji starosty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Gniewniewice Folwarczne – wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 7 marca po 21.00. Doszło tam do potrącenia pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów 32-letni kierujący Jeep Grand Cherokee, uderzył w pieszego, który prawdopodobnie szedł środkiem jezdni. 58-letni mężczyzna został zabrany śmigłowcem do szpitala. Kierowca po przebadaniu alkomatem był trzeźwy.

„DZIEŃ KOBIET” W KOMENDZIE
Dzisiejsze Święto Kobiet w nowodworskiej Komendzie, obchodziły policjantki i pracownice cywilne. Najszczersze życzenia w imieniu swoim i kierownictwa złożył płci pięknej sam Komendant Powiatowy Policji, młodszy inspektor Marek Chodakowski. Szef nowodworskiej komendy wraz ze swoim Zastępcą życzył wszystkim Paniom dużo radości i pomyślności. Praca wszystkich kobiet zatrudnionych w Policji znajduje uznanie nie tylko w ocenie kierownictwa, ale tez w opiniach ich kolegów z pracy.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85376,quotDzien-Kobietquot-w-komendzie.html

#STOPPRZEMOCY
Tylko od początku roku policjanci z pionu do walki z cyberprzestępczością zatrzymali w kraju już kilkadziesiąt osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też m.in. takich, które znieważały, nawoływały do popełnienia zbrodni czy pochwalały popełnienie przestępstwa. Decyzją sądów wobec 10 z nich zastosowano środki zapobiegawcze, z czego cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Policjanci przypominają, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.
więcej – http://policja.pl/pol/aktualnosci/169886,Stopprzemocy.html

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL FORM TEATRALNYCH, LITERACKICH, FILMOWYCH I MALARSKICH „100 LAT POLICJI”
Komendant Stołeczny Policji zaprasza do udziału w konkursie pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”, którego organizatorem jest Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/49154,Ogolnopolski-Festiwal-Form-Teatralnych-Literackich-Filmowych-i-Malarskich-100-la.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.