Lotnisko: Niedzielna ewakuacja terminala przez… bagaże

W niedzielne popołudnie (10.03) na lotnisku Warszawa Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, na hali ogólnodostępnej terminala pasażerskiego w strefie przylotów, znaleziono walizkę bez opieki.

Po przeprowadzeniu przez pirotechników analizy ryzyka, wyznaczono strefę bezpieczeństwa. Monitoring, nadawane komunikaty przez rozgłośnię lotniskową i rozpytanie pasażerów nie pozwoliło ustalić właściciela. Dlatego ogłoszono ewakuację, którą objęto ok. 300 osób. W trakcie czynności ujawniono drugi pozostawiony bagaż. Po sprawdzeniu obu bagaży stwierdzono, że zarówno duża niebieska walizka jak i szary materiałowy worek nie stanowią zagrożenia. W środku znajdowały się rzeczy osobiste.

Prowadzone działania minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym. Tego samego dnia do informacji lotniskowej zgłosił się właściciel pozostawionego bagażu – worka, który oświadczył, że zostawił swoją zgubę przez nieuwagę. Za naruszenie art. 210 ust.1 pkt 7 Ustawy Prawo Lotnicze na młodego mężczyznę nałożono mandat karny. Właściciela drugiego pozostawionego bagażu – niebieskiej walizki nie ustalono.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.