Kronika Kryminalna 7-13 maja

Prezentujemy aktualną Kronikę Kryminalną przygotowaną przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim za okres od 7 do 13 maja.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Baśki Murmańskiej – nietrzeźwy kierujący

10 maja po 15.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letni kierowca opla (m. Warszawy), na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 67-letniemu kierowcy renault (m. NDM). Nikt nie został hospitalizowany. Kierowca opla po przebadaniu alkomatem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji oraz straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Warszawska – wypadek drogowy
11 maja przed 10.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły pojazd osobowy i rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 65-letni kierujący fordem (m. NDM) potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych, 62-letniego rowerzystę (m. NDM). Mężczyzna trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

NASIELSK
Stare Pieścirogi, ul. Makowa – wypadek drogowy

12 maja przed 19.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły jeden pojazd osobowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letni kierujący oplem (ob. Ukrainy) , prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia, zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wyniku zdarzenia pasażerowie auta (38l i 21l, ob. Ukrainy) trafili do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

POMIECHÓWEK
Błędowo– kradzież drzewek ozdobnych

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 6 do 9 maja, z terenu działki rekreacyjnej, dokonał/li kradzieży 100 drzewek „tuja”. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 1200 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

Nowy Modlin– kradzież z włamaniem do kontenera budowlanego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 9 do 10 maja, na terenie budowy, dokonał/li kradzieży z włamaniem do kontenera, skąd zabrali elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 12000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

Pomiechówek, droga nr 62 – wypadek drogowy
8 maja po 18.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły trzy pojazdy osobowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 31-letni kierowca audi (m. gm. Pomiechówek), prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył skody (kierowca 39 lat, m. Warszawy) oraz volvo (kierowca 37 lat, m. gm. Pomiechówek). W wyniku zderzenia 39-latek trafił do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

ZAKROCZYM
Smoszewo – nietrzeźwy kierujący

07 maja po 20.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 18-letniego kierowcę skutera. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Ponad to 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

DZIELNICOWI – „POLICJANCI PIERWSZEGO KONTAKTU”
Dzielnicowi z Nasielska, asp. Katarzyna Rokicka oraz mł. asp. Michał Glinka, aktywnie uczestniczyli w pikniku rodzinnym. Impreza została zorganizowana w ramach tzw. Dni Miasta. Była to dobra okazja do zacieśnienia więzi między lokalnym społeczeństwem a przedstawicielami miejscowego komisariatu, którzy na co dzień są „Policjantami pierwszego kontaktu”. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78790,Dzielnicowi-quotPolicjanci-pierwszego-kontaktuquot.html

„CZY TO PRACA, CZY ZABAWA – BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA SPRAWA!”
9 maja, pod takim hasłem, w Przedszkolu Publicznym w Kaliszkach gm. Czosnów, odbył się VI Międzyszkolny Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”. Rywalizowały w nim cztery drużyn z placówek: Kazuń Nowy, „Elemelek”, „Zielona Akademia” i Gospodarzy turnieju. W spotkaniu uczestniczył również dzielnicowy z Czosnowa sierż. szt. Kamil Maciejko. Dzieciaki mogły pochwalić się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz pożarnictwa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78846,quotCzy-to-praca-czy-zabawa-bezpieczenstwo-wazna-sprawaquot.html

POSZUKUJEMY PRACOWNIKA
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, poszukuje kandydata/ki na stanowisko inspektora do spraw statystyki przestępczości Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Szczegóły oferty pracy zamieszczone są w załączniku do publikacji. więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78906,Poszukujemy-pracownika.html

Podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.