Przedwyborcza karuzela!

Powoli zbliża się kolejny termin wyborów samorządowych. Obecna władza chcąc pokazać swoje przyjazne oblicze dla mieszkańców miasta wykonuje to co rzuca się w oczy a nie to co jest niezbędne dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa, warunków socjalnych, polepszenia ogólnego zadowolenia potencjalnych wyborców.

Ku zadowoleniu radnych (bezradnych) gdzieniegdzie załata się dziurę w chodniku, wymieni kilkuletni piasek w piaskownicy, a w ramach okazywanej dobroci zorganizuje imprezę okolicznościową podczas której w głównych rolach wystąpią przedstawiciele panującej władzy samorządowej okazując swoje zaangażowanie wobec społeczeństwa.

Jest to stary chwyt propagandowy na który od kilkunastu lat zostają nabierani mieszkańcy naszego miasta. A jest dużo więcej bardzo istotnych spraw do rozwiązania, mających istotny wpływ na sprawne funkcjonowanie miasta. Palącym problemem jest zorganizowanie zasad parkowania pojazdów mechanicznych, szczególnie w centrum.

Zaparkowanie samochodu przed budynkami użyteczności publicznej (Urząd Miasta, Sąd Rejonowy, Poczta, banki) graniczy z cudem. Miejsca postojowe przed ww. urzędami są okupywane przez urzędników miejskich i pracowników danych instytucji.

Dla przypomnienia wspomnę, że jako rady w 2014 roku wraz z przewodniczącym komisji komunalnej wystąpiliśmy z wnioskiem o poprawę sytuacji odnośnie reorganizacji ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem możliwości odblokowania ulic w centrum miasta.

Burmistrz zaakceptował nasz wniosek, zostali wyznaczeni urzędnicy do rozwiązania tego problemu. Wszystko szło w dobrym kierunku ale nowe wybory samorządowe (2014 – 2018) odsunęły projektodawców od dalszej pracy i wszystko legło w gruzach. W tym przypadku będę bronić burmistrza.

Chciał dobrze ale wyszło jak zawsze czyli żle.

Trzeba wiedzieć, że urząd miejski i stojący na jego czele burmistrz jest organem wykonawczym a o dobro miasta mają obowiązek dbać wybrani radni czyli Rada Miejska. Burmistrz pomimo swojego zaangażowania i wiedzy z zakresu działalności samorządowej głową muru nie przebije, wobec biernej postawy obecnych radnych (bezradnych).

Parking (miejsce postojowe) na Placu Solnym to istna obraza świetności miasta.

Kolejne miejsca pseudo parkingowe czyli: plac przy dworcu kolejowym, plac targowy, dziki parking przy ul. Kolejowej w Modlinie, wymagają natychmiastowej analizy ze strony władz odnośnie ich funkcjonowania.

Tak dalej być nie może.

W dalszym ciągu przybywa samochodów, taka jest kolej rzeczy. Rozwiązanie tego problemu należy do władz miasta na wniosek wybrańców narodu.

Od tego nie da się uciec.

Ale jacy radni taka rada, jaka rada takie miasto. Nadchodzi pora na zmianę aby na lepszą.

Oleksiak Włodzimierz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.