Kronika Kryminalna od 20 do 26 sierpnia

Przedstawimy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 20 do 26 sierpnia. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Sportowa – kradzież portfela

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 21 sierpnia w godzinach popołudniowych na terenie pływalni miejskiej, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał/li kradzieży portfela z dokumentami. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 100 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Paderewskiego – kradzież telefonu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 25 sierpnia w godzinach wieczornych podczas koncertu okolicznościowego, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał/li kradzieży telefonu komórkowego znajdującego się w tylnej kieszeni spodni. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Thommee – nietrzeźwy kierujący
25 sierpnia przed 13.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 22-letniego kierującego osobowym Mitsubischi. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Kosewo – nietrzeźwy kierujący

21 sierpnia po 19.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 27-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Warszawska – nietrzeźwy kierujący

25 sierpnia po 20.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 48-letniego kierującego Fiat Seicento. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Stare Grochale – nietrzeźwy kierujący

24 sierpnia po 14.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalili, że 27-letnie kierowca Ford Focus, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo sąd wobec mężczyzny orzekł wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu oraz niestosowanie się do orzeczeń sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZAGINIĘCIE DZIECKA? UNIKNIJ TRAGEDII!
Każdego roku Policja odnotowuje około 15 tysięcy zaginięć, z czego około 4 tysiące to zaginięcia osób nieletnich. Czas wakacji to okres szczególny, ponieważ wskaźnik zaginięć wśród dzieci wzrasta – szczególnie wśród nastolatków. Co robić, jak zapobiegać?
więcej – http://pragapd.policja.waw.pl/r7/aktualnosci/80742,Zaginiecie-dziecka-Uniknij-tragedii.html

RUSZA KONKURS „AKTYWNY SENIOR TO BEZPIECZNY SENIOR”
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.
więcej – https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/17826,Rusza-konkurs-Aktywny-senior-to-bezpieczny-senior.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.