Lotnisko: Syryjka udawała bułgarkę

Cudzoziemka legitymowana przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin do kontroli okazała bułgarski dowód osobisty. Wizerunek osoby w nim przedstawionej w znacznym stopniu różnił się od kontrolowanej kobiety. Funkcjonariusze podjęli decyzje o jej zatrzymaniu.

Podczas późniejszych sprawdzeń okazało się, że okazany dowód osobisty figuruje w bazie Interpol i SIS, jako podlegający zatrzymaniu. Kobieta natomiast okazała się być obywatelką Syrii, co potwierdziła okazując swój oryginalny syryjski dowód osobisty. Cudzoziemce przedstawiono zarzut posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Kobieta przyznała się do winy i poddała dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący dwa lata.

Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim Syryjka została umieszczona w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres trzech miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.