Kronika Kryminalna za okres 14-20 Maja

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną przygotowaną przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Morawicza– kradzież samochodu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 17 maja , z niestrzeżonego parkingu, dokonał/li kradzieży pojazdu nissan qashqai koloru czarnego, rok. prod. 2016. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 80 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

NASIELSK
ul. Warszawska– kradzież pieniędzy
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 14 maja w godzinach popołudniowych, dostał/li się przez niedomknięte okno do mieszkania, skąd zabrał/li gotówkę. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 4000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

Dębinki – nietrzeźwy kierujący
14 maja po 19.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 66-letniego kierowcę fiata punto. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowca odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
ul. Warszawska – nietrzeźwy kierujący

20 maja po 03.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 55-letnią kierującą dacią duster. Kobieta po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KONTROLA AUTOKARÓW PRZED WYJAZDAMI NA SZKOLNE WYCIECZKI
Zbliża się powoli koniec roku szkolnego, a co za tym idzie dzieci i młodzież szkolna wyjeżdżają na wycieczki i „zielone szkoły”. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, asp. szt. Sławomirem Sosnowskim, tel. 22 60-44-237, bądź z dyżurnym komendy, tel. 22 775-22-01 do 04.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78953,Kontrola-autokarow-przed-wyjazdami-na-szkolne-wycieczki.html

SZEŚCIOLATKI ODWIEDZIŁY KOMISARIAT W NASIELSKU
Policjanci z komisariatu w Nasielsku gościli wczoraj grupę sześciolatków. Spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego powiatu są wpisane w stałe zadania policji. Kontakt funkcjonariuszy z dziećmi, ma na celu przybliżenie pracy policji, jak również zaszczepienie od najmłodszych lat ziarna praworządności.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78961,Szesciolatki-odwiedzily-komisariat-w-Nasielsku.html

SP Z DĘBINEK W FINALE POLICYJNEGO KONKURSU
16 maja na terenie komendy oraz w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3- osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego. Zwycięstwo odniosła ekipa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach, która będzie reprezentować nasz powiat w finale konkursu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78992,SP-z-Debinek-w-finale-policyjnego-konkursu.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.