Czy możemy być dumni?

W dniach 26 – 27 kwietnia w Krakowie odbył się VI Europejski Kongres Samorządu pod hasłem przewodnim „Samorząd strategią dla przyszłości”

Podczas tegorocznego konkursu zaprezentowano i nagrodzono najlepsze gminy i miasta w Polsce. Odbyło się to na podstawie specjalnego rankingu, który stworzył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Te które zdobyły pierwsze miejsca, potrafią najlepiej zarządzać pieniędzmi. To bardzo skomplikowane badanie, które zawiera wiele elementów składowych. Rozkłada na czynniki pierwsze finanse każdego polskiego samorządu, koncentrując się na dochodach własnych, wydatkach inwestycyjnych czy środkach unijnych pozyskiwanych na realizację zadań. To bardzo obiektywne zadania, które pokazują i wyłaniają liderów na samorządowej obecnej mapie kraju.

Długo czytałem listę wyróżnionych i w przeciwieństwie do propagandówki WND „Fakty Nowodworskie” piejącej z zachwytem z osiągnięć obecnej władzy sprawowanej przez burmistrza przy współudziale przewodniczącego Rady Miejskiej (prawie na każdej stronie zdjęcia obu panów) nie znalazłem wyróżnienia dla Nowego Dworu Mazowieckiego czy też powiatu nowodworskiego. Ekonomicznymi liderami kraju w swoich kategoriach są ; Legionowo (gminy miejskie) a najlepszym powiatem jest powiat pruszkowski.

I z czego być dumnym pytam wybranych przez społeczeństwo samorządowców ? Jak się mają wasze zapewnienia przedwyborcze do sztandarowego hasła WND „Szczęśliwego Nowego Dworu”?.

Nie tak dawno byliśmy przykładem dla Legionowa wchodzącego w struktury naszego powiatu. Kilkanaście lat temu o Legionowie mówiło się że to sypialnia Warszawy. Dziś to miejsce, w którym coś się dzieje w przeciwieństwie do Nowego Dworu Mazowieckiego. W odróżnieniu do naszych władz samorządowych tam potrafi się mądrze zarządzać finansami publicznymi. Dlatego, że nie tak jak w Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzą racjonalnie przemyślane inwestycje, pozyskują środki zewnętrzne, dzięki którym realizują ważne i potrzebne inwestycje ku zadowoleniu mieszkańców miasta.

A u nas jak głosi propagandówka powstaje nowy projekt „Rewitalizacja dziedzictwa kulturowego poprzez mechanizmy partnerstwa publiczno – prawnego RESTURA”.
Ale to już było – co to za nowość. Panie burmistrzu, proszę pochwalić się publicznie jak zostały zagospodarowane fundusze z Programu w Widłach Trzech Rzek oraz programu Szlakiem Miast Fortecznych III BSR. Jako ówczesny radny (2006-2014) sygnalizowałem ten problem i prosiłem o wyjaśnienie. Odpowiedz była prosta, chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze czyli nic. Sprawa została zamieciona pod dywan.

Jak informuje propagandówka (informacje opatrzone zdjęciami) przed zbliżającymi wyborami nasila się organizacja różnego rodzaju imprez okolicznościowych oczywiście z udziałem burmistrza miasta w towarzystwie przewodniczącego rady miejskiej celem pokazania się przyszłym wyborcom. Jest to stosowany od kilkunastu lat chwyt na który o dziwo dalej nabierają się mieszkańcy . Zwróciłem uwagę na artykuł ( Fakty Nowodworskie nr. 99/maj 2018 ) pod tytułem Nowy telewizor dla TPD w Modlinie Starym czyt. zagłębia wyborczego WND. Niby nic w tym złego, a wręcz odwrotnie, tylko pada pytanie a inne dzielnice miasta to nie mają takich potrzeb?

Szanowne władze samorządowe – czy możemy być z was dumni.
Pozostawiam to bez komentarza.

Ale jacy radni taka rada, jaka rada takie miasto.
Nadchodzi pora na zmianę aby na lepszą.

Oleksiak Włodzimierz

Na zdjęciach można porównać pracę samorządu w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim odnośnie rozładowania problemu w zakresie parkowania pojazdów mechanicznych. Tam można ale u nas nie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.