Kronika Kryminalna za okres 25 czerwca – 1 lipca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 25 czerwca do 1 lipca br. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NASIELSK
Konary – nietrzeźwy kierujący
28 czerwca przed 8.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 61-letniego kierującego osobowym VW. Mężczyzna po przebadaniu miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Stare Pieścirogi – nietrzeźwy kierujący
1 lipca po 6.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 24-letniego kierującego osobowym VW. Mężczyzna po przebadaniu miała blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy – wypadek drogowy

28 czerwca przed 16.00, policjanci WRD zostali wezwanie do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 41-letni kierujący Honda Civic, jadąc drogą 579, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu motorowerzyście jadącemu drogą nr 85. W wyniku zdarzenia 53-letnia pasażerka jednośladu trafiła do szpitala. Obaj kierowcy trzeźwi. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

POMIECHÓWEK
Nowy Modlin – kradzież z budowy

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 22 do 25 czerwca, dokonał/li kradzieży m.in. elementów hydraulicznych oraz osprzętu koparki, z terenu nieogrodzonej budowy. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ZAKROCZYM
Błogosławie – nietrzeźwy kierujący

28 czerwca przed 13.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 56-letniego kierującego osobowym Oplem. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

WAKACYJNE KONTROLE AUTOKARÓW
Rozpoczęły się wakacje. Wraz z początkiem letniej przerwy od szkoły, rozpoczną się wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego tel. 22 60-44-237, z dyżurnym komendy tel. 22 775-22-01 do 04 lub poprzez e-mail: [email protected].
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79752,Wakacyjne-kontrole-autokarow.html

POLICJANCI Z NASIELSKA NA PODSUMOWANIU PROGRAMU B&N
Komendant Komisariatu Policji w Nasielsku, podinsp. Dariusz Leszczyński oraz asystent ds. prewencji, sierż. szt. Radosław Wasilewski, uczestniczyli w apelu podsumowującym realizację programu profilaktycznego „B&N – czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/nasielsk-podsumowanie-programu-bn/

BEZPIECZNE WAKACJE NA DRODZE!
Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79948,Bezpieczne-Wakacje-Na-Drodze.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.