Nasielsk: Podsumowanie programu B&N

Komendant Komisariatu Policji w Nasielsku, podinsp. Dariusz Leszczyński oraz asystent ds. prewencji, sierż. szt. Radosław Wasilewski, uczestniczyli w apelu podsumowującym realizację programu profilaktycznego „B&N – czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.

Realizację zadań z zakresu B&N dotyczyła edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania trwały przez 3 lata. Przez cały ten okres organizatorów czynnie wspierali policjanci z Nasielska, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

W czasie apelu wręczono nagrody uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach: plastycznym, muzycznym, polonistycznym i informatycznym. Ich tematem było bezpieczeństwo.

Uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny promujący bezpieczne zachowanie na drodze. Składały się na niego scenki, wiersze oraz piosenki, do których słowa napisali uczniowie. Zaprezentowali się laureaci konkursu na układ taneczny do piosenek o bezpieczeństwie. W czasie spotkania krótko przypomniano działania realizowane przez trzy lata. Były to, m.in.:

-piknik rodzinny pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie”;
-Bank Odblasków – pozyskane w ten sposób elementy odblaskowe uczniowie, wspólnie z nauczycielami i policjantami, rozdawali na nasielskich ulicach pieszym i rowerzystom;
-akcja Młody diagnosta, w czasie której, wspólnie z policjantami, sprawdzany był stan techniczny rowerów;
-montaż słowno – muzyczny „Bezpieczeństwo łączy pokolenia, na który zaprosiliśmy dziadków i rodziców naszych uczniów;
-realizowana w bieżącym roku szkolnym w klasach czwartych innowacja pedagogiczna „Odpowiedzialny rowerzysta” ;
-pogadanki dla rodziców „Karta rowerowa – pierwsze prawo jazdy mojego dziecka”;
-spotkania policjantów z uczniami i pogadanki, które głównie dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
-Nocny Turniej BRD – zawody, w których uczniowie z klas IV – VII sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w pięciu konkurencjach. Były to: test wiedzy, rowerowy tor przeszkód, pierwsza pomoc, zwinnościowy tor przeszkód oraz gra terenowa;
-udział w konkursach międzyszkolnych, m.in. „Bezpiecznie na rowerze”, „Policjanci są wśród nas”, kolejnych etapach Turnieju BRD, w których nasi uczniowie zajmują czołowe lokaty;
-organizowanie różnorodnych konkursów szkolnych promujących tematykę bezpieczeństwa;
-realizacja filmu pt. Daj się zauważyć, zachęcająca do noszenia elementów odblaskowych.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.