Kryminalni zatrzymali złodzieja kołder

Policjanci Wydziału Kryminalnego z nowodworskiej komendy, realizując czynności do sprawy, zatrzymali 33- letniego mieszkańca Warszawy, któremu przedstawiono zarzut dotyczący kradzieży pościeli. Jak ustalono, mężczyzna podczas wizyty w jednym z nowodworskich marketów wyniósł artykuły o wartości blisko 5.000 złotych. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

11 maja 2022 r. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali 33- letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna był przez nich typowany do sprawy kradzieży w markecie na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Z informacji zebranych w sprawie wynikało, że zatrzymany odwiedził wcześniej dyskont przy ul. Warszawskiej. Właśnie podczas takich „zakupów” łupem złodzieja padły kołdry z gęsich piór, o łącznej wartości 4.598 złotych.

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Nowodworscy śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży- nie pierwszej zresztą na jego koncie. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak za działanie w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha/md

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.