Kto komu i za co dziękuje!

Widząc codziennie tłumy mieszkańców Modlina Twierdzy udających się na zakupy do metropolii nowodworskiej, serce mi się krajało z rozpaczy i niemocy odnośnie wybudowania na terenie osiedla sklepu sieciowego. Chcąc ulżyć trudnej sytuacji finansowej w większości emerytom i rencistom ale nie tylko, jeszcze jako radny wystąpiłem do Pana Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego z apelem podpisanym przez kilkuset mieszkańców o pomoc w tym zakresie.

Na każde moje zapytanie do Pana Burmistrza co do realizacji apelu była ta sama odpowiedz. Wystawiliśmy na terenie Twierdzy działkę na sprzedaż ale pomimo dwukrotnego przetargu nikt się nie zgłosił, całkowity brak zainteresowania w inwestowanie na terenie Modlina Twierdzy. Nie wierząc słowom burmistrza postanowiłem sprawdzić prawdziwość tych informacji.

Faktycznie wystawiono na sprzedaż nieruchomość przy ul. Bema o powierzchni 5430 m2 pomiędzy blokami przy ul. Obwodowej a Zespołem Szkół. I tu należy się sprostowanie dla mieszkańców z tego rejonu osiedla, to nie byli radni wybrani przez mieszkańców osiedla, chcieli wybudowania na tej działce marketu bo by na tak idiotyczny pomysł nie wpadli. Było to działanie wyłącznie władz miasta, na zasadzie – chcemy Wam pomóc wiedząc że i tak nic z tego nie wyjdzie.

Jedyną osobą w magistracie miejskim, która zainteresowała się tak naprawdę tym problemem był Pan Janusz Mikuszewski. Na moją prośbę przyjechał do Twierdzy, dokonał zakupów w tutejszych sklepach celem porównania cen z cenami nowodworskimi (podobno u nas były tańsze artykuły niż takie same w Nowym Dworze Mazowieckim), zobaczył na przystankach autobusowych liczne grupy ludzi (określanych przez niektórych radnych z WND mianem „gównozjadami” udających się na zakupy po tańsze artykuły do miasta).

Na koniec wizyty w pełni potwierdził potrzebę pomocy mieszkańcom osiedla odnośnie wybudowania sklepu sieciowego. Jak stwierdził, jest za ale decyzja należy do burmistrza.

Szanowni mieszkańcy licząc na pomoc ze strony władz a szczególnie pomoc Pana Burmistrza jaką zaprezentował przy wystawieniu nieruchomości na sprzedaż to nasze pokolenie nigdy nie doczekało by się sklepu sieciowego.

W planie przestrzennego zagospodarowania Nowego Dworu na terenie osiedla Modlin Twierdza są działki pod tzw. usługi centrotwórcze np.; nieruchomość przy ul Bema (od parkingu poprzez boiska sportowe). Teren idealny pod tego rodzaju zabudowę. Są też inne nieruchomości, wystarczy tylko chęć i normalne podejście do sprawy tak istotnej dla mieszkańców osiedla.

Z tego wynika, że jak mamy liczyć na kogoś (w tym przypadku na władze) to liczmy tylko na siebie. Tak tez się stało. Przy pomocy inicjatywy społecznej, znaleźliśmy przedsiębiorcę i powstał market handlowy „Mila”. Sytuacja wróciła do normy, mamy dobre zaopatrzenie, przystępne ceny oraz bardzo miłą obsługę.

Oleksiak Włodzimierz.

Ps. Na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki obok już istniejących powstają jak grzyby po deszczu nowe centra handlowe. Uważam, że tak powinno być, dziwię się tylko stanowisku prezentowanym przez większość radnych z WND, że gdy chodziło o budowanie marketu na terenie Modlina Twierdzy to wykazywali ogromną troskę związaną z likwidacją lokalnej przedsiębiorczości a gdy to samo dzieje się na ich terenie i to w jeszcze większym stopniu to jakoś dziwnie uchodzi ich uwadze.

Z naszej inicjatywy skorzystał Zakroczym.
Ale burmistrz zawsze potrafi skorzystać z okazania swojej dobroci dla mieszkańców Modlina Twierdzy. Na głównej fasadzie marketu przed ostatnimi wyborami samorządowymi \2014 r./ był zawieszony baner wyborczy z wizerunkiem Jacka Kowalskiego – kandydata na burmistrza a po wyborach na tym samym miejscu baner z podziękowaniami już wybranego burmistrza.

Uważam że po dokładnej analizie przedstawionych wcześniej zdarzeń związanych z budową marketu sieciowego na terenie osiedla Modlin Twierdza nasuwa się pytanie, kto, komu i za co dziękuje.

Oleksiak Włodzimierz – były radny

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.