Leoncin: Debata o Bezpieczeństwie

We wtorek (7.11) w leoncińskiej Świetlicy Wiejskiej odbyła się debata pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: Wójt Gminy Leoncin Adam Krawczak, Komendant Powiatowy Policji mł. insp Marek Chodakowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Kiełbasiński.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi ilości zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie miasta i gminy. Omówione zostały także zagrożenia związane z najbardziej uciążliwymi społecznie przestępstwami.

Następnie zaprezentowano założenia oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przestawione zostały zagrożenia, które od czasu funkcjonowania tego narzędzia wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje Policja po uzyskaniu w ten sposób informacji.

Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.