Liderzy Zmian Samorządu

W plebiscycie Lider Zmian Samorząd 2017 gmina Pomiechówek uzyskała I miejsce w kategorii „Najskuteczniejsi” oraz III miejsce w kategorii „Najaktywniejsi w subregionie warszawskim wschodnim”. Liderem jest również Nowy Dwór Mazowiecki.

Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski oraz wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki wzięli udział w uroczystym zakończeniu plebiscytu „Lider Zmian Samorząd 2017”. Gmina Pomiechówek uzyskała I miejsce w kategorii „Najskuteczniejsi” wśród Liderów Zmian, zaś III miejsce w kategorii „Najaktywniejsi” wśród Liderów Zmian w subregionie warszawskim wschodnim Beneficjent RPO WM 2014-2020.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zostały ogłoszone 132 nabory wniosków o dofinansowanie, co zaowocowało prawie 6,5 tys. złożonymi aplikacjami, z czego blisko 2 tys. projektów zatwierdzono do dofinansowania.

Gmina Pomiechówek w zakresie skuteczności dosłownie zdeklasowała konkurencję. Pozyskane wsparcie w ramach zawartej już umowy projektu „POM Invest” w przeliczeniu na mieszkańca wyniosło blisko 6 tys. zł. Spory udział w tym sukcesie miał Wydział Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Rozliczeń Urzędu Gminy Pomiechówek, kierowany przez Monikę Piłkowską-Końską, pracuje w nim Katarzyna Tybuchowska i Marta Mostowska.

Wybrane projekty będą prezentowane w albumie, który Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych wyda w I kwartale tego roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.