Łomianki: Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach obchodził jubileusz dziesięciolecia swojej działalności. W uroczystości wzięły udział władze gminy, zaproszeni goście i licznie przybyli członkowie UTW.

Głównym założeniem uniwersytetu jest stworzenie przestrzeni dla osób w wieku przed- i emerytalnym, którzy nie akceptują „cofania się”, ale chcą jeszcze widzieć przed sobą możliwości rozwoju, poznawania nowego, rozwijania pasji, działania, realizowania marzeń. Aktualnie większość zajęć odbywa się w Centrum Kultury co słuchacze sobie bardzo chwalą i lubią to miejsce. Po remoncie CK, UTW osiadł tutaj i zadomowił się co pozwoliło stworzyć bogatą ofertę ciekawego i aktywnego spędzania czasu przez słuchaczy.

Filarem tego programu są wykłady z różnych dziedzin: jak historia, filozofia, polityka, psychologia, historia sztuki, ochrona zdrowia i profilaktyka zdrowotna. Wykłady prowadzą najczęściej pracownicy naukowi wyższych uczelni oraz innych placówek naukowych- bardzo często wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Są wykłady o kinie i teatrze, o muzyce, o historii innych krajów i miast na świecie lub w Polsce. Miłośników literatury może zainteresować Dyskusyjny Klub Książki. Ciekawe są propozycje wycieczek po Warszawie, zwiedzania wystaw muzealnych, wyjść do teatrów warszawskich. Na początku działalności około stu osób uczestniczyło w zorganizowanych przez uniwersytet kursach komputerowych.

W ramach UTW działa duża grupa malarska, która ma na swoim koncie kilka wystaw swoich prac. Od 28.01.2019 w CK można obejrzeć wystawę pasteli tej grupy. W 2019 planowane są warsztaty fotograficzne.

UTW dużą wagę przywiązuje do stymulowania sprawności intelektualnej i fizycznej: proponuje warsztaty treningu pamięci, gimnastykę rehabilitacyjno-usprawniającą, aqua aerobic, jogę. Studenci UTW jako jedni z pierwszych w Łomiankach, 10 lat temu, zaczęli uprawiać nordic-walking a także Qi Qung. Organizowane były też ciekawe warsztaty psychologicznych odpowiadające na problemy uczestników. Przy uniwersytecie aktywnie działa koło brydżowe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.