Nasielsk: Włamywali się i kradli co popadnie

27 i 28-latek wpadli w ręce policjantów dzięki skutecznej współpracy płońskich kryminalnych i funkcjonariuszy z komisariatu w Nasielsku. Większość skradzionych przez nich rzeczy została odzyskana. Podejrzanym o włamania do domków letniskowych na terenie gm. Nowe Miasto i gm. Joniec grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lutego do płońskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń o włamaniach do domków letniskowych oraz budynków gospodarczych mieszczących się na terenie gm. Nowe Miasto i gm. Joniec. Wszędzie sprawcy wyłamywali lub podważali drzwi, a po wejściu do środka kradli praktycznie wszystko co wpadło im w ręce. Ich łupem padły m.in. gryfy do ćwiczeń wraz z obciążeniem, butle gazowe, szable, łuki sportowe, elektronarzędzia, piły spalinowe, agregaty prądotwórcze, meble, rowery, drobne narzędzia, paliwo oraz złom. Pokrzywdzeni ponosili straty o wartości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zajmujący się tą sprawą płońscy kryminalni przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Nasielsku szybko ustalili dwóch podejrzewanych o włamania mężczyzn. W czasie przeszukania w miejscu zamieszkania 27 i 28-latka, mieszkańców gm. Nasielsk znaleźli przedmioty skradzione z domków letniskowych z terenu pow. płońskiego oraz wiele innych mogących pochodzić z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a znalezione u ich rzeczy zostały zabezpieczone. Płońscy stróże prawa ustalili, że dokonali oni w sumie 10 włamań do domków letniskowych oraz budynków gospodarczych na terenie gm. Nowe Miasto i okolic.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.