Z ostatniej chwili:

Lotnisko Modlin: Telefon z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych na terenie terminala lotniczego w Nowym Dworze Mazowieckim, postawił na nogi wszystkie służby *** Trwa przeszukiwanie pomieszczeń przez pirotechników ***

Łomianki: Zajęcia ze Strażą Miejską

W trakcie spotkań strażników miejskich z Łomianek, dzieci dowiadują się przede wszystkim jak bezpiecznie przebyć drogę z miejsca zamieszkania do szkoły. Przypominają sobie zasady właściwego zachowania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kładą nacisk na „wyrobienie” u dzieci algorytmów właściwych zachowań, które w konsekwencji pozwolą im przewidywać i unikać niebezpiecznych sytuacji.

Podkreślaliśmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które mogą potrzebować naszej pomocy. Ćwiczyliśmy scenariusze wzywania pomocy za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Dzieciaki bacznie podpatrywały jak właściwie przystąpić do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najmłodsi poznają także schematy postępowania w przypadku zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w czasie drogi do placówki edukacyjnej.

Straż Miejska Łomianki

Zobacz również