Lotnisko: Agresywny pasażer z dwoma promilami

W poniedziałek (13.11) doszło interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin na nowodworskim lotnisku tuż przed wylotem samolotu do Londynu Stansted.

Przyczyną interwencji był 35-latek niedopuszczony do lotu ze względu na jego stan, który ewidentnie wskazywał na upojenie alkoholowe. Mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu pokładowego oraz spożywał własny alkohol.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pouczyli o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń interweniujących funkcjonariuszy oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Pasażer w trakcie rozmowy był bardzo pobudzony. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz agresywne zachowanie zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, kajdanek oraz chwytów transportowych.

Pasażera przeprowadzono do pomieszczeń służbowych SG, gdzie kilkukrotnie znieważył funkcjonariuszy. Na miejscu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pierwszego pomiaru – 0.76 mg/l, na przeprowadzenie drugiego badania pasażer nie wyraził zgody, dlatego został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu. Wynik badania – 2,195‰.

35-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Nowym Dworze Mazowieckim. Odpowie za zakłócanie porządku w miejscu publicznym oraz znieważenia funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych.

/Straż Graniczna/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.