Zakroczym: 20 rocznica śmierci Ojca Benignusa

Minęło 20 lat od śmierci o. Benignusa Sosnowskiego, wybitnego kapucyna z Zakroczymia, Założyciela Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości.

Zmarł 9 listopada 1997 r. w wieku 81 lat. Dał się poznać jako wybitny duszpasterz trzeźwości, znany w kraju i za granicą. Założył Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu; był jego wieloletnim dyrektorem zaangażowanym w formację apostołów trzeźwości. Był także przyjacielem wspólnot trzeźwiejących alkoholików.

Był wychowawcą młodzieży, znawcą i propagatorem śpiewu gregoriańskiego. Kierował III Zakonem Franciszkańskim, odbudował kościół i klasztor w Zakroczymiu. Zmarł w wieku 81 lat. Pochowany został w grobowcu zakonnym na zakroczymskim cmentarzu.

Od kilkunastu lat w listopadzie odbywają się Zakroczymiu wieczory wspomnień o o. Benignusie, w których uczestniczą członkowie środowisk trzeźwościowych z różnych części Polski. Tegoroczne spotkanie, w sobotę 25 listopada, będzie połączone z diecezjalną stacją Narodowego Kongresu Trzeźwości. Mszy św. o 17.30 będzie przewodniczył bp Mirosław Milewski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.