Lotnisko: Awaryjne lądowanie małego odrzutowca

W czwartek (27.05) po godzinie 12 dyżurny Portu Lotniczego Warszawa – Modlin otrzymał informacje o problemach z samolotem odrzutowym Embraer. Pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. Informacja została przekazana Lotniskowej Służbie Ratowniczo – Gaśniczej oraz do służb powiatu nowodworskiego.

Na miejsce przyjęcia sił i środków wyznaczono bramę numer 3 na wysokości Toru Modlin. Na miejsce wezwano Straż Pożarną, Policję i Ratownictwo Medyczne. Na miejscu zjawiły się zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Zakroczym i OSP Ratownictwo Wodne oraz Policja i zespół Ratownictwa Medycznego. Komenda Wojewódzka PSP zadysponowała na miejsce siły tzw. „pierwszego rzutu” przygotowane do obsługi zdarzenia na terenie lotniska. W kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego ruszyły zastępy z JRG Legionowo, JRG Błonie i JRG Płońsk oraz grupa medyczna z JRG 8 w Warszawie.

Okazało się, że samolotem lecą 4 osoby i pilot ma problemy z rozłożeniem kół. Na szczęście udało się wysunąć koła i samolot bezpiecznie wylądował na pasie startowym nowodworskiego lotniska. Żadna z osób podróżująca samolotem nie odniosła obrażeń.

Udział w akcji ratunkowej:
LSRG – Lotniskowa Służba Ratowniczo – Gaśnicza
Zespół Lotniskowego Ratownictwa Medycznego
531M23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
530M92 – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M34 – OSP RW Modlin Twierdza
539M50 – OSP Zakroczym
220W95 – KW PSP Warszawa
KPP Nowy Dwór Mazowiecki
ZRM Zakroczym

Zastępy zawrócone do koszar w trakcie dojazdu na miejsce:
471M25 – JRG Legionowo
571M25 – JRG Płońsk
661M25 – JRG Błonie
308W71 – SGRM JRG8 Warszawa
308W72 – SGRM JRG8 Warszawa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.