Lotnisko: Ewakuacja przez trzy czarne walizki

We wtorek (11.09) w godzinach popołudniowych pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin przeprowadzili rozpoznanie wobec trzech pozostawionych na parkingu przed terminalem lotniska Warszawa – Modlin czarnych walizek.

Po natychmiastowym przeprowadzeniu analizy ryzyka, która nie wykluczyła zagrożenia, wyznaczono strefę bezpieczeństwa. Na podstawie monitoringu, komunikatów i rozpytania pasażerów znajdujących się w pobliżu pozostawionych walizek nie udało się ustalić właściciela bagaży. Dlatego zarządzono ewakuację, która objęła blisko 50 osób znajdujących się na parkingu oraz drogi dojazdowe do Terminala.

Po przybyciu na miejsce służb medycznych i Straży Pożarnej pirotechnicy z Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej przystąpili do rozpoznania walizek z wykorzystaniem dostępnych środków ochrony osobistej: kombinezonu pirotechnicznego EOD-9, przenośnego urządzenia rentgenowskiego Scanna, robota pirotechnicznego. Analiza zdjęć RTG wykazała, że w bagaże są bezpieczne. Działania minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym. Tego samego dnia w godzinach wieczornych zgłosił się po swoje walizki właściciel – 48 – letni obywatel Polski, któremu za naruszenie przepisów Ustawy Prawo lotnicze wręczono mandat karny.

Straż Graniczna

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.