Lotnisko: Gwatemalczyk trafił do aresztu

27-letni mężczyzna skontrolowany pod kątem legalności pobytu przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin okazał paszport z zamieszczoną w nim hiszpańska wizą. Po analizie przedłożonych dokumentów funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu podróżnego.

We wtorek (16.04.2019 r.) po przylocie samolotu z Porto dokonano kontroli legalności pobytu i wylegitymowano ob. Gwatemali. Cudzoziemiec do kontroli okazał paszport, w którym znajdowała się Hiszpańska wiza, która utraciła ważność 27 stycznia 2018 roku. Mężczyzna zapytany czy posiada inne dokumenty uprawniające go do pobytu na terytorium Schengen oświadczył, że posiada kartę pobytu wydaną przez władze Hiszpanii, którą mu skradziono. Przedstawił dokumenty, że zgłosił ten fakt na policji. Podczas rutynowych sprawdzeń w systemach teleinformatycznych ustalono, że 4 stycznia 2019 roku mężczyzna otrzymał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu z określonym terminem wyjazdu 15 dni, oraz o zakazie wjazdu do RP i strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

Z uwagi na fakt, że cudzoziemiec nie wykonał decyzji w wyznaczonym terminie został zatrzymany w celu przymusowego wykonania decyzji. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim z wnioskiem o umieszczenie ob. Gwatemali w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku celem zapewnienia realizacji niewykonanej decyzji o zobowiązaniu do powrotu. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku w Białymstoku na okres 3 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.