Kazuń: Narkotyki w jednostce. Zatrzymani żołnierze

We wtorek (16.04) na terenie 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym, doszło do zatrzymania 5 żołnierzy. Rano na teren jednostki przyjechali funkcjonariusze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. Łącznie tego dnia w dwóch jednostkach zatrzymano 12 osób w tym cywilów. Zatrzymania dokonano w sprawie narkotykowej.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających. Z kolei jednej osobie, cywilnej, postawiono zarzut udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowych środków odurzających – powiedział Łukasz Łapczyński Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Łącznie zatrzymano 6 żołnierzy i 6 cywilów. 5 żołnierzy służyło w jednostce w Kazuniu Nowym a jedna w Komorowie koło Grodziska Mazowieckiego. Wobec mundurowych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Wobec jednej osoby cywilnej, którą podejrzewa się o rozprowadzanie środków odurzających, prokurator skierował wniosek o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.