Lotnisko Modlin: Pijany 26-latek wszczynał awanturę

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin interweniowali wobec agresywnego pasażera. Przyczyną aroganckiego zachowania podróżnego był stan wskazujący na upojenie alkoholowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło w hali ogólnodostępnej nowodworskiego lotniska Warszawa-Modlin, jeszcze przed wylotem samolotu. Mężczyzna wszczął awanturę ze względu na fakt, że nie został dopuszczony do lotu za nieuiszczenie opłaty lotniskowej oraz jego stan, który wskazywał na upojenie alkoholowe. Podróżny wobec obsługi naziemnej używał zwrotów wulgarnych oraz zachowywał się bardzo agresywnie. Dlatego na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, aby poskromić krewkiego pasażera. Z uwagi na stopień agresji u mężczyzny funkcjonariusze byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, transportowych oraz kajdanek.

Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych 26-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (0,99 mg/l) a następnie zatrzymany. Wszczęto wobec niego postępowanie przygotowawcze. Podróżny usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz za groźby karalne, a także otrzymał mandat karny za zakłócanie porządku publicznego. Mężczyzna przyznał się do winy. Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Straż Graniczna

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.