Lotnisko Modlin: Przewrócony śmigłowiec. Akcja służb

W czwartek (16.11) chwilę po godzinie 13 na płycie przy hangarach w porcie lotniczym Warszawa – Modlin, doszło do incydentu z udziałem śmigłowca ultralekkiego na pokładzie którego były dwie osoby. Na miejscu są służby lotniskowe oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i policja.

Strażacy z Lotniskowej Straży Pożarnej zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili czy osoby lecące śmigłowcem nie potrzebują pomocy. Ponieważ doszło do wycieku paliwa, zadaniem lotniskowych strażaków było również zneutralizować rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne.

Podczas lądowania helikopter położył się na boku. Na pokładzie były dwie osoby. Na miejscu jest załoga prewencji oraz ruchu drogowego. Na miejsce skierowano również technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą st.sierż. Sylwia Ochmańska z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie operacje lotnicze odbywają się bez zakłóceń. Zdarzenie ma miejsce poza drogami kołowania oraz pasem startowym. Żadna z osób nie została poszkodowana – informuje Jolanta Grus z zespołu prasowego lotniska Warszawa – Modlin.

Na miejscu działania prowadzi Lotniskowa Straż Pożarna. Mamy informację o zdarzeniu ale nie była wymagana nasza pomoc na terenie lotniska – mówi mł. bryg. Tomasz Wołoszyn z KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.